Logo. Kliknutí na něj vás přesměruje na titulní stránku.

Vložit inzerát Vložit inzerát Členská sekce Registrace Úvodní stránka Filtry Nápověda
  Seznamka     Vtipy     Galactica     Pyramida  


Obsah

1. Co je Dseznamka.cz ?
2. O nás
3. Čtení a vyhledávání inzerátů
    3.1. Jak jsou inzeráty organizovány
    3.2. Popis jednotlivých prvků inzerátu
    3.3. Katalogové pročítání
    3.4. Vyhledávání pomocí klíčového slova
    3.5. Pokročilé vyhledávání
    3.6. Filtry
4. Jak odpovědět na inzerát
5. Vkládání inzerátů (krok za krokem)
    5.1. Obecně
    5.2. Přihlášení za člena systému - je ZDARMA
    5.3. Vstup do členské sekce
    5.4. Nastavení osobního profilu (Profil)
    5.5. Vložení inzerátu (Vložit inzerát)
    5.6. Úprava inzerátu (Seznam)
    5.7. Přesunutí inzerátu do jiné rubriky (Seznam)
    5.8. Kopírování inzerátu do jiných rubrik (Seznam)
    5.9. Obnovení inzerátu (Seznam)
    5.10. Smazání inzerátu (Seznam)
    5.11. Autorizace emailové adresy
    5.12. Další email, Další mobil
    5.13. Poznámky k výpisu "Seznam"
6. Co je autorizace ?
7. Webmasteři čtěte

1. Co je Dseznamka ?

Byli bychom rádi, kdyby jste Dseznamku nepoužívali pouze jako klasickou seznamku či k nalezení přátel k dopisování. Ale také jako místo, kde můžete zadávat a hledat kontakty ke spolupráci například na internetových projektech ap.

Dseznamka tedy je za prvé inzertní aplikace, která slouží ke zveřejňování soukromých inzerátů za účelem nalezení přátel, seznámení, k dopisování pomocí elektronické pošty. A za druhé aplikace, která Vám může pomoci v hledání kontaktů ke spolupráci či výměně informací a zkušeností ve vašem oboru zájmů. Tato aplikace je členěna do různých kategorií, podle oborů lidské činnosti, což Vám velmi pomůže při hledání.

Inzerenti mají také možnost ke svým inzerátům zadávat své ICQ, takže můžete Dseznamku zároveň považovat i za seznam uživatelů ICQ.

Všechny služby, které Dseznamka nabízí jsou zcela zdarma. Provoz aplikace je hrazen našimi sponzory a proto prosím nezapomeňte navštívit jejich stránky kliknutím na proužek v části "reklama".

Obsah

2. O nás

Tvorbě internetových aplikací se věnujeme od roku 1997. Přičemž se zaměřujeme především na poskytování služeb v oblasti soukromé inzerce. Většina našich projektů je zaměřena na seznamování lidí. Naše lokální projekty zaměřené na Českou republiku patří po celou dobu od roku 1997 mezi ty nejúspěšnější. A to i přes rapidní nárůst počtu konkurenčních služeb v roce 1999. V současné době je naše česká seznamka třetí nejnavštěvovanější z přibližně 150-ti českých seznamovacích serverů.

Věříme, že zkušenosti a znalosti získané několikaletým poskytováním seznamovacích služeb přispějí k tomu, aby se Vám naše služba Dseznamka.cz líbila, aby jste s ní rádi pracovali a aby pro Vás byla užitečná. Pokud tomu tak bude, budeme spokojeni neboť se nám podařilo dosáhnout našeho cíle.

Obsah

3. Čtení a vyhledávání inzerátů

3.1. Jak jsou inzeráty organizovány

Kromě klasických seznamovacích rubrik, je zde velké množství rubrik zájmových. Hlavním kriteriem pro členění inzerátů v našem systému jsou koníčky, zájmy, záliby, profesní odbornost ap. Jednoduše řečeno, obory lidské činnosti. Úplný seznam všech rubrik a podrubrik naleznete zde. Inzeráty můžete procházet buďto po těchto rubrikách nebo můžete vyhledávat inzeráty podle různých kriterií. Jako nejjednudušší možnost vyhledávání můžete použít funkci jednoduché vyhledávání, kde se volí pouze jedno klíčové slovo. Pro pokročilejší vyhledávání s mnoha různými kriterii použijte funkci pokročilého vyhledávání.

Obsah

3.2. Popis jednotlivých prvků inzerátu

Každý inzerát se skládá z několika částí, jejichž význam je většinou zřejmý z jejich názvu. Zde uvedeme pouze popis méně jasných údajů.

 • květina, je-li na začátku inzerátu tento symbol , znamená to, že emailová adresa tohoto inzerátu je autorizovaná (ověřená),
 • květina, je-li před telefonním číslem, znamená to, že toto číslo je je autorizováno (ověřené),
 • ICQ je program sloužící pro komunikaci přes Internet, každý uživatel v něm má přiděleno své unikátní číslo, které slouží k navázání spojení s touto osobou. Toto číslo může být uvedeno v kolonce ICQ.

Obsah

3.3. Katalogové pročítání

K pročítání inzerátů po rubrikách slouží tato tabulka

obrázek

V její horní části je uvedena Vaše aktuální pozice, tj. ve které rubrice se právě nacházíte. V případě na obrázku jsme v adresáři "Home-Počítače-Grafika-Adobe photoshop".

Ve spodní (větší) části je seznam podrubrik aktuální rubriky. Pokud na některou z těchto podrubrik kliknete, přesunete se do ní.

Pokud se naopak potřebujete dostat do některé z nadřazených rubrik, klikněte na její název v horní části tabulky.

Obsah

3.4. Vyhledávání pomocí klíčového slova

K nejjednoduššímu vyhledávání slouží tato tabulka (v kombinaci s nastavením filtrů), která je uvedena na začátku každé stránky.

obrázek

 • Do políčka zadejte klíčové slovo, nebo kombinaci klíčových slov doplněných logickými operátory, podobně jako ve vyhledávačích. Více se o práci s logickými operátory dočtete zde.
 • Z výběrového seznamu napravo vyberte zda chcete hledat inzeráty obsahující klíčové slovo nebo výraz pouze v aktuální rubrice, nebo ve všech rubrikách.
 • Můžete zvolit kraj, který chcete prohledávat. Tato volba má vyšší prioritu než nastavení filtrů. Chcete-li vyhledávat podle svého nastavení oblastních filtrů, ponechte zde implicitní hodnotu.
 • Dále můžete zvolit rozsah věků a výšek.
 • Nakonec stiskněte tlačítko "Vyhledat".

Obsah

3.5. Pokročilé vyhledávání.

Funkce Pokročilé vyhledávání není v této verzi aktivní, neboť je již zbytečná vzhledem k zavedení technologie filtrů a možnosti používání logických operátorů v jednoduchém vyhledávání.

Obsah

3.6. Filtry

Možná jste se již na internetu s touto technologií setkali, ne však u českých seznamek, pokud je nám dobře známo. Je to jedna z inovací zavedených Dseznamkou.

Filtry slouží k omezení výběru na určitou skupinu uživatelů. Ovládají se pomocí dvou tabulek v levém sloupci (Filtry a Kraje). Při výchozím nastavení jsou všechny vypnuty, což znamená, že se Vám zobrazují všechny inzeráty.

Příklad: pokud zapnete filtr Olomoucko a Brněnsko, budou se vám zobrazovat pouze záznamy z těchto dvou regionů. Podobně fungují i ostatní filtry a je možné je vzájemně jakkoliv kombinovat.

Filtr zapnete tak, že kliknete na "vyp" v příslušném řádku. "vyp" znamená, že je filtr vypnut a po kliknutí na něj se přepne do polohy "zap" - zapnuto.

Nastavení filtrů se uchovává během celé doby vaší práce s Dseznamkou, dokonce i při vašem dalším použití Dseznamky, za několik dnů, bude stejné. Měli by jste je používat k vašemu osobnímu nastavení aplikace, aby se zjednodušila vaše práce s ní.

Pozn: Nastavení kraje ve formuláři má vyšší prioritu, než oblastní filtry. Pokud si potřebujete dočasně "odskočit" do jiného regionu, nemusíte měnit nastavení filtrů. Stačí tento region zvolit ve formuláři pro jednoduché vyhledávání.

Tip: Tabulky s filtry můžete minimalizovat kliknutím na tlačítko , zrychlí se tím načítání stránek.

Obsah

4. Jak odpovědět na inzerát

Jsou dvě možnosti, v závislosti na druhu inzerátu. Inzeráty můžeme z tohoto hlediska rozdělit na inzeráty s emailovou adresou a na inzeráty anonymní. U inzerátů s emailovou adresou jednoduše pošlete email na uvedenou adresu.

U inzerátů na značku klikněte na odkaz "odpovědět", který je uveden ve stejném místě, kde bývá obvykle uvedena emailová adresa. Tak se dostanete na speciální odpovídací formulář, do něho zadejte text Vaší odpovědi a hlavně nezapomeňte uvést svoji emailovou adresu. Jinak by Vám nemohl inzerent odpovědět, protože se Vaši emailovou adresu nedoví.

Obsah

5. Vkládání a editace inzerátů

5.1. Obecně

Podobné aplikace jako je ta naše fungují většinou jako členské aplikace, tj. musíte si zvolit své přihlašovací jméno a heslo a zaregistrovat se za člena systému. A to většinou zcela zdarma. Dseznamka funguje stejně. Výhoda tohoto přístupu spočívá v tom, že můžete kdykoliv později upravovat nebo mazat své inzeráty. V našem systému je dokonce můžete přesouvat nebo kopírovat do jiných rubrik.

Další výhoda členských aplikací je také v tom, že nemusíte stále dokola zadávat stejné údaje, jako je věk, sluneční znamení, město ve kterém žijete ap. Tyto informace můžete uložit do tzv. osobního profilu a ony se automaticky přednastaví do editačních polí při zadávání nového inzerátu.

V této části nápovědy jsou jednotlivé funkce systému popsány ve stejném pořadí, v jakém je budete používat při vkládání, administraci a mazání inzerátů.

Obsah

5.2. Přihlášení za člena systému - je ZDARMA

Klikněte na tlačítko "Registrovat", které je v horní části každé stránky. Zobrazí se stránka pro přihlášení za člena systému, se čtyřmi editačními políčky. Tyto vyplňte a formulář odešlete kliknutím na tlačítko "Registrovat" .

 1. email - sem zadejte emailovou adresu, kterou chcete používat. Později, jako člen systému budete moci používat i další emailové adresy.
 2. jméno - zvolte si své přihlašovací jméno
 3. heslo - zvolte si své přihlašovací heslo
 4. heslo - zadejte opět stejné přihlašovací heslo (ochrana před překlepy)
 5. Klikněte na tlačítko "Registrovat".

Nyní jste členem aplikace Dseznamka a můžete vstoupit do členské sekce.

Pozn.: Jméno a heslo jsou case sensitive (záleží na malých a velkých písmenech).

Upozornění: Používejte pouze své vlastní emailové adresy, jinak bude Váš účet zablokován.

Obsah

5.3. Vstup do členské sekce

Vstupte do členské sekce tím, že kliknete na tlačítko "Přihlásit", které je v horní části každé stránky. Na stránce, která se zobrazí vyplňte jméno a heslo a klikněte na tlačítko Log-in. Tím vstoupíte do členské sekce.

Po vstupu do členské sekce se v horní části stránky zobrazí nabídka členské sekce, která obsahuje tyto položky:

 1. Seznam - to je úvodní stránka členské sekce, na které se vypíše seznam všech Vašich inzerátů, které máte momentálně v systému vloženy. U každého z nich jsou tlačítka umožňující dodatečné úpravy tohoto inzerátu. (viz. 5.6. - 5.10 a 5.13.).
 2. Vložit inzerát - zde můžete vkládat nové inzeráty. (viz. 5.5.).
 3. Další email - zde můžete ke svému profilu přiřadit další emailovou adresu (viz. 5.12.).
 4. Další mobil - zde můžete ke svému profilu přiřadit další číslo na mobilní telefon (viz. 5.12.).
 5. Autorizace - zde můžete autorizovat své emailové adresy a mobilní telfeony (viz. 5.11.).
 6. Profil - zde můžete měnit své osobní nastavení. (viz. 5.4.).

Dále je součástí vstupní obrazovky do členské sekce výpis Vašich inzerátů s tlačítky pro jejich další úpravy (viz. 5.6. - 5.10 a 5.13.)

Obsah

5.4. Nastavení osobního profilu (Profil)

V členské sekci klikněte na tlačítko: "Profil".

Toto nemusíte provádět, zejména pokud nehodláte vkládat více inzerátů. Osobní profil je seznam údajů, které se většinou nemění. Jako například město ve kterém žijete, Vaše sluneční znamení, vzdělání apod. Tyto údaje se uloží na náš server a vždy když budete zadávat nový inzerát, tak se tyto údaje předvyplní (budete je moci změnit) do editačních políček. Údaje, které jsou v osobním profilu uloženy jsou nepovinné a je možné vložit inzerát i bez jejich zadání.

Obsah

5.5. Vložení inzerátu (Vložit inzerát)

V členské sekci klikněte na tlačítko: "Vložit inzerát".

Zobrazí se další stránka obsahující dvě tabulky, jako na tomto obrázku.

[obrázek]

V horní části musíte vyplnit všechny údaje, dolní tabulka je celá nepovinná. Doporučujeme však ve spodní tabulce zadat alespoň Váš věk a pohlaví. Pokud jste zadali svůj osobní profil, jsou ve spodní tabulce předepsány hodnoty z osobního profilu, můžete je změnit.

Jakmile budou vyplněny všechny povinné a Vámi zvolené nepovinné údaje, klikněte na tlačítko "Odeslat". To způsobí: vložení inzerátu (-ů) do Vámi zvolených rubrik. Do prohlížeče se načte úvodní stránka členské sekce, tedy seznam Vašich inzerátů.

Tip: pomocí klávesy CTRL+levý klik myši, můžete v políčku pro rubriku zvolit více rubrik současně.

Tip: pokud si nevíte rady s volbou rubriky, zvolte "Nezařazeno" ve spodní části výpisu rubriku. Redakce zařadí inzerát za vás.

Pozn.: V každé rubrice můžete mít jen jeden inzerát, proto při vložení nového inzerátu do rubriky, kde již nějaký inzerát máte, dojde současně ke smazání Vašeho starého inzerátu.

Obsah

5.6. Úprava inzerátu (Seznam)

Na úvodní stránce členského systému je zobrazen výpis Vašich inzerátů. U každého inzerátu je několik tlačítek. Po stisku tlačítka "Úpravit" můžete dodatečně provést úpravy v inzerátu.

Obsah

5.7. Přesunutí inzerátu do jiné rubriky (Seznam)

Na úvodní stránce členského systému je zobrazen výpis Vašich inzerátů. U každého inzerátu je několik tlačítek. Po stisku tlačítka "Přesunout" můžete inzerát přesunout do jiné rubriky.

Pozn.:

 • V každé rubrice můžete mít jen jeden inzerát, proto při přesunutí nového inzerátu do rubriky, kde již nějaký inzerát máte, dojde současně ke smazání Vašeho starého inzerátu.
 • Při přesouvání inzerátu je inzerát z původní rubriky odstraněn a uložen do nové.

Obsah

5.8. Kopírování inzerátu do jiných rubrik (Seznam)

Na úvodní stránce členského systému je zobrazen výpis Vašich inzerátů. U každého inzerátu je několik tlačítek. Po stisku tlačítka "Kopírovat" můžete inzerát zkopírovat do jiných rubrik.

Tip: pomocí klávesy CTRL+levý klik myši, můžete v políčku pro rubriku zvolit více rubrik současně. A tím zkopírovat inzerát do více rubrik současně.

Pozn.:

 • V každé rubrice můžete mít jen jeden inzerát, proto při překopírování nového inzerátu do rubriky, kde již nějaký inzerát máte, dojde současně ke smazání Vašeho starého inzerátu.
 • Při kopírování původní inzerát zůstává, není odstraněn jako při přesouvání.

Obsah

5.9. Obnovení inzerátu (Seznam)

Na úvodní stránce členského systému je zobrazen výpis Vašich inzerátů. U každého inzerátu je několik tlačítek. Po stisku tlačítka "Obnovit" můžete inzerát obnovit.

Při čtení inzerátů je jejich výpis řazen podle data tak, že nejnovější je umístěn na hoře, nejstarší dole. Pomocí této funkce změníte datum a čas vložení svého inzerátu na aktuální, což způsobí jeho umístění na začátek stránky.

Obsah

5.10. Smazání inzerátu (Seznam)

Na úvodní stránce členského systému je zobrazen výpis Vašich inzerátů. U každého inzerátu je několik tlačítek. Po stisku tlačítka "Smazat" dojde ke smazání inzerátu.

Obsah

5.11. Autorizace emailové adresy a telefonního čísla

Co je autorizace a k čemu slouží se dočtete v kapitole 6. Je to velmi užitečné a vřele doporučujeme, aby jste autorizaci provedli. V případě mobilních telefonů je dokonce autorizace nutná, jinak nebude váš inzerát zveřejněn.

Je to velmi snadné. Princip spočívá v tom, že aplikace zašle náhodně vygenerovaný kód na emailovou adresu uvedenou při přihlašování do systému (resp. Při přidání další adresy do osobního profilu). Tím je zaručeno, že autorizační kód zná pouze vlastník emailové schránky. U mobilních telefonů se autorizační kód zasílá zprávou SMS.

Klikněte na tlačítko autorizace, které je v nabídce členské sekce, zobrazí se formulář se dvěma políčky. V horním vyberte emailovou adresu, do spodního zapište autorizační kód, který Vám byl zaslán. A stiskněte tlačítko "Autorizovat".

Po tomto úkonu je Vaše emailová adresa autorizovaná. Systém automaticky přidá autorizační znaménka ke všem inzerátům, které jste zadali v minulosti. Zrovna tak všechny nové inzeráty, které zadáte budou doplněny o tento autorizační symbol pro emaily a pro mobily .

Obsah

5.12. Další email, Další mobil.

Po stisku tlačítka "Další email" (resp. "Další mobil"), které je v nabídce členské sekce, můžete ke svému osobnímu profilu přidat další emailové adresy (resp. mobilní telefony).

Bezprostředně po odeslání formuláře, je na emailovou adresu, nebo mobilní telefon odeslán autorizační kód. Autorizaci emailu provádět nemusíte, ale autorizace mobilního telefonu je nutná a bez ní nebudete moci vkládat toto číslo do inzerátů (z důvodu častého zneužívání).

Upozornění: Používejte pouze své vlastní emailové adresy a telefonní čísla, jinak bude Váš účet zablokován.

Obsah

5.13. Poznámky k výpisu "Seznam"

Na úvodní stránce je uveden výpis všech Vašich inzerátů.

Tento výpis se zobrazí také po stisku tlačítka "Seznam" v členské sekci systému.

Pro úsporu místa je text inzerátu zkrácen na 150 znaků. Pokud chcete zobrazit celý text inzerátu, přejeďte myší nad podtržený nápis "více". Po chvíli se ve žlutém obdélníku zobrazí celý text inzerátu.

V kolonce pro rubriku je pro úsporu místa uveden název jen nejnižší rubriky např. Fotbal. Což může vyvolávat nejasnosti. Pokud chcete zobrazit celou cestu do podrubriky, přejeďte myší nad název rubriky. Po chvíli se ve žlutém obdélníku zobrazí celá cesta, např. Home - Sport - Fotbal.

Obsah

6. Co je autorizace ?

Jistě uznáte, že by bylo možné vzít emailovou adresu nebo číslo telefonu Vašeho drahého šéfa a zadat za něj inzerát. Jistě uznáte, že obsah inzerátu by mohl být takový, aby na něj odpovídalo velké množství lidí, což by Vašeho šéfa mohlo obtěžovat nebo dokonce i urážet.

Tomu brání autorizace. Pokud odpovídáte na inzerát u kterého je uveden tento autorizační symbol: [obrázek], máte jistotu, že ten jehož emailová adresa je u inzerátu uvedena jako kontaktní, je skutečně tou osobou, která si inzerát podala. U ostatních inzerátů tato jistota není a prosíme Vás aby jste neodpovídali na podezřelé neautorizované inzeráty (zejména v sexuálně orientovaných rubrikách).

Obecně radíme všem uživatelům, kteří to myslí vážně, aby své inzeráty autorizovali.

Jná situace je u mobilních telefonů, tyto musíte autorizovat vždy, pokud je chcete v Dseznamce použít. Neautorizované mobilní telefony nebudou zveřejňovány. Po technické stránce zde vše funguje zcela stejně, jako u emailů.

Návod jak provést autorizaci naleznete v kapitole 5.11.

Obsah

7. Webmasteři čtěte

Máme pro vás tři nabídky na spolupráci.

1. nabídka. Vaše seznamka vs naše seznamka

Všem webmasterům se stejně nebo podobně zaměřenými sajty nabízíme možnost výměnné reklamy formou reciprocal links. Ve spodní části každé stránky naší aplikace je odkaz na "Odkazy". Pokud na něj uživatel klikne objeví se mu seznam našich reciprokých linků.

O tom na které pozici je ten který odkaz umístěn rozhoduje následující pravidlo: Vždy, když k nám pošlete unikátního návštěvníka, přesune se Váš odkaz na horní pozici. Takže čím více návštěvníků přijde od Vás k nám, tím častěji bude Váš odkaz v horních pozicích. Za unikátního návštěvníka je v tomto systému považován ten, kdo nenavštívil naši stránku v posledních 6-ti hodinách.

Navíc pokud zadáte ikonu formátu 88x31, bude se po celou dobu, kdy budete na prvním místě zobrazovat v horní části stránky, vedle banneru. Více zde

2. nabídka. Váš specializovaný sajt vs příslušná rubrika v naší seznamka

Př.: pokud máte sajt o paraglidingu, nabízíme vám umístění odkazu na váš web do naší rubriky paragliding. Výměnou za odkaz na Dseznamku z vašich stránek.

3. nabídka. Naše seznamka na vašich stránkách

Oživte své stránky vložením kódu, který na vaší stránce vygeneruje posledních 1 - 10 inzerátů vložených do Dseznamky. Více zde

Obsah
Jak vložit inzerát - Registrace - Log-in - Bezpečnost - Pravidla a podmínky - Pomozte nám - Help
Copyright @ 2000 kom.cz | weto webdesign . All rights reserved.
admin@kom.cz


.